Telangiektázie Alexander Gorin

Telangiektázie neboli cévní pletivo je jedním z běžných kosmetických problémů, které mohou ovlivnit vzhled pokožky. V tomto článku se podíváme na to, co je telangiektázie, hlavní příčiny jejího vzniku a metody léčby, které poskytuje moderní kosmetologie.

Co je teleangiektázie?
Telangiektázie je rozšíření malých povrchových kapilár, které procházejí pod kůží. Může se projevovat jako červené nebo fialové „pavučinky“ nebo „hvězdičky“ na kůži. Telangiektázie se obvykle vyskytují na obličeji, nohou a dekoltu a mohou být zdrojem nepříjemných pocitů a rozpaků.

Příčiny teleangiektázií
Vznik teleangiektázií může být způsoben celou řadou faktorů, mezi které patří např:

Genetické predispozice: Dědičné faktory mohou hrát roli při vzniku cévních ok na kůži.

Vystavení slunci: Nadměrné vystavení slunci může zhoršit rozšíření kapilár.

Nadměrný tlak: Tlak na kapiláry, například způsobený nošením podpatků nebo tlakem při kašli či kýchání, může přispět k rozšíření kapilár.

Hormonální změny: Těhotenství a hormonální změny mohou ovlivnit kapiláry.

Metody léčby teleangiektázie
Laserová terapie: Laserové odstranění teleangiektázií je jednou z nejúčinnějších a nejbezpečnějších metod. Laserový paprsek je namířen na rozšířené cévy, což způsobí jejich uzavření.

Injekce: K uzavření rozšířených cév lze použít injekce sklerotizačního prostředku.

Terapie intenzivním pulzním světlem (IPL): Tuto metodu lze rovněž použít k léčbě teleangiektázií, kdy se světelný pulz nasměruje na cévy a způsobí jejich uzavření.

Mikroskleroterapie: Tato metoda se nejčastěji používá k léčbě cévních pletiv na nohou, kdy se do rozšířených cév vstřikují injekce speciálního roztoku, který je uzavře.

Závěr
Telangiektázie může být nepříjemným kosmetickým problémem, ale moderní kosmetologie poskytuje účinné metody její léčby. Je důležité si uvědomit, že je nejlepší poradit se se zkušeným kosmetickým chirurgem, abyste zvolili nejlepší metodu léčby a zabránili recidivě. Správnou péčí a odborným zásahem můžete své pleti navrátit přirozenou krásu a zdraví.