Vrásky Alexander Gorin

Vrásky jsou přirozeným projevem procesu stárnutí pleti. Mohou se objevit na obličeji, krku, rukou a dalších částech těla. V kosmetologii jsou vrásky považovány za jeden z hlavních problémů, se kterými se pacienti potýkají, a zkoumá se široká škála metod a ošetření, která jim mají předcházet a léčit je.

Porozumění vráskám:

 • Vrásky jsou morfologické změny kůže spojené s úbytkem kolagenu a elastinu a úbytkem vody a tuku.
 • Mohou být dynamické (objevují se při svalových pohybech) a statické (viditelné v klidu).
 • Mezi faktory, které přispívají ke vzniku vrásek, patří ultrafialové záření, kouření, stres, nedostatek spánku a genetické predispozice.

Prevence vrásek:

 • Ochrana před slunečním zářením: Používání opalovacích krémů a vyhýbání se přehřívání pokožky pomáhá snižovat účinky UV záření.
 • Zdravý životní styl: Zdravá strava, vyhýbání se kouření a umírněné pití alkoholu pomáhá udržovat mladistvou pleť.
 • Péče o pleť: Pravidelná hydratace a používání přípravků proti stárnutí pleti může pomoci snížit výskyt vrásek.

Ošetření vrásek:

 1. Injekční ošetření: Terapie botulinem a výplněmi (kyselina hyaluronová, kolagen a další) lze vyhladit vrásky a obnovit ztracený objem.
 2. Laserová terapie: Laserové omlazení a frakční omlazení pomáhají zlepšit strukturu pleti a stimulovat produkci kolagenu.
 3. Chemický peeling: Chemické peelingové ošetření pomáhá odstranit vrchní vrstvu pokožky a stimulovat její obnovu.
 4. Chirurgický zákrok: K radikálnějšímu řešení vrásek může být nutná plastická operace, například vypnutí kůže.
 5. Mezoterapie: Injekční aplikace speciálních koktejlů do pokožky obsahujících vitaminy a aminokyseliny může pomoci zlepšit stav pokožky.
 6. Masáž obličeje: Speciální masážní techniky mohou stimulovat krevní oběh a posílit obličejové svaly, čímž dojde k redukci vrásek.
 7. Léky: Některé krémy a séra obsahují účinné látky, které mohou pomoci redukovat vrásky.
 8. Certifikovaný odborník: Při výběru ošetření pro redukci vrásek je důležité obrátit se na zkušeného a kvalifikovaného odborníka.

 

Vrásky jsou nevyhnutelnou součástí procesu stárnutí, ale díky moderním kosmetickým technikám a postupům je možné výrazně zlepšit jejich vzhled a udržet si mladistvou pleť po dlouhou dobu.