Co je lepší – SMAS nebo RF lifting?

Alexander Gorin lifting

Z hardwarových technik omlazení pleti a obnovy obličejového oválu jsou nejoblíbenější ultrazvuk a radiové vlny. Jsou bezbolestné, nemají prakticky žádné vedlejší účinky, mají kumulativní a dlouhodobé působení. Co je lepší - SMAS nebo RF-lifting se určuje individuálně v závislosti na problému, který má být odstraněn.

Princip účinku omlazení hardwaru

Obě techniky jsou založeny na lokálním zvýšení teploty tkání obličeje. SMAS-lifting se od RF-liftingu liší metodou zahřívání. V prvním případě se používá vysoce intenzivní fokusovaný ultrazvuk, ve druhém elektrické vysokofrekvenční rádiové vlny.

Zahřívání spouští neokolagenezi - tvorbu nového kolagenu a elastických vláken kůže. Tento proces zajišťuje efekt nechirurgického liftingu obličeje.

Hloubka expozice

Rozdíl mezi SMAS-liftingem a RF-liftingem (pro obličej, krk, dekolt) je v hloubce pronikání vln. Ultrazvuk může dosáhnout 4,5 mm, zatímco rádiové vlny až 3,5 mm. Práci vln v různých hloubkách umožňují nástavce přístroje, které kosmetička volí podle typu a stavu pokožky.

Mechanismus liftingového efektu SMAS

Fokusovaný ultrazvuk vytváří na úrovni SMAS drobné koagulační zóny o průměru tenčím než lidský vlas.

Body tepelného působení se "stahují" a okamžitě zmenšují objem tkáně. Spouští se neokollageneze, stimuluje se regenerace a zlepšuje se mikrocirkulace.

Dochází k odstranění natažení fixačních bodů SMAS a obnovení struktury, která plní skeletální a podpůrnou funkci v kůži.

Kromě epidermis a dermis ovlivňuje ultrazvukový lifting také podkožní tukovou vrstvu a povrchový muskuloaponeurotický systém. Jedná se o svaly a pojivovou tkáň, které pokrývají a spojují obličejové svaly. Smas začíná u uší, pokrývá téměř celou oblast tváří a přechází do oblasti krku. Tato vrstva je pokryta šlachovými ploténkami (aponeurózou) a vazivovými pochvami (fascií).

Mechanismus RF liftingového efektu

Při radiofrekvenčním ošetření se tkáně zahřívají po kapkách, čímž se ovlivňuje dermis a obnovuje buněčné složení epidermis, aniž by došlo k jejímu traumatizování. Výsledkem takového zahřívání je modelace kontur obličejového oválu, vyhlazení vrásek, obnovení pružnosti pokožky obličeje a těla, stejně jako korekce jizev a strií, nadměrného pocení a vypadávání vlasů.

I přes rozdílnost principu a hloubky ošetření SMAS a RF-lifting vypíná měkké tkáně obličeje a těla, zvyšuje pružnost a pevnost pokožky, výsledkem je hladká, zářivá a liftingovaná pleť.

Obecný princip přístupu k typům zákroků SMAS-lifting nebo RF-lifting

Co je lepší - SMAS-lifting nebo RF-lifting obličeje určí v konkrétním případě kosmetolog v závislosti na věku a typu stárnutí pleti. Metoda radiových vln se doporučuje pacientům po 25. roce věku, ultrazvuk - od 35 let. Při deformačně-edematózním nebo unaveném typu stárnutí se vykazuje SMAS-lifting, při jemně vrásčitém - RF-lifting.

Pleť obličeje s deformačně-edematózním typem je ochablá, hutná, ale má zdravou barvu. Vrásky jsou slabě vyjádřeny. Na krku a v zóně dekoltu se vytvářejí záhyby, převislá oční víčka, objevují se "bryle", "druhá" brada a váčky pod očima.

Unavený typ se vyznačuje výraznými nosoretními záhyby a nosoretními rýhami. Koutky očí a úst jsou snížené, pleť je mdlá.

U jemně vrásčitého typu se tvoří mnoho jemných vrásek. Kůže je suchá, citlivá a pigmentovaná, se sklonem k olupování. Obličejový ovál není deformovaný a otoky jsou velmi vzácné.

V čem jsou si radiofrekvenční a SMAS liftingové procedury podobné?

  • Rozsah. RF a SMAS lifting se používá ke korekci estetických nedokonalostí na obličeji a krku, dekoltu, periorbitální zóně (kolem očí). Technologie je vhodná i pro korekci defektů na těle - v oblasti břicha, stehen apod.
  • Povaha manipulace. Procedury patří do řady hardwarových.
  • Absence nepříjemných pocitů. Podle recenzí pacienti nepociťují silné nepohodlí ani během sezení, ani po něm.
  • Všestrannost v každém ročním období. Procedury lze provádět v jakémkoli ročním období.
  • Malá invazivita. Zákroky nenarušují celistvost kůže.
  • Dostatečně jednoduchá a rychlá rekonvalescence. Během rehabilitačního období můžete žít svým obvyklým tempem. Na korekční zóně se netvoří modřiny, popáleniny apod. Pro dosažení maximálních výsledků je nutné dodržovat pouze doporučení kosmetologa.

Rozdíly mezi zvedáním SMAS a RF

  • Princip působení. Podstatou Ulthera-terapie je působení fokusovaného ultrazvuku. RF-lifting transformuje pokožku působením radiofrekvenčních impulsů.
  • Hloubka působení. Radiofrekvenční lifting (pro obličej) působí až do hloubky 3,5 mm tkáně. Smas-terapie umožňuje proniknout do hlubokých vrstev kůže až do 4,5 mm, ovlivňuje svalové vrstvy.
  • Počet ošetření. V případě RF-metody počet procedur určuje kosmetička. Bere přitom v úvahu výchozí stav pokožky, typ problému a další faktory. Doporučený průběh může zahrnovat 5-10 procedur. K dosažení trvalého terapeutického účinku pomocí SMAS-liftingu stačí jedno sezení v korekční zóně.
  • Délka trvání účinku. Závisí na individuálních vlastnostech pacienta, důslednosti dodržování doporučení lékaře. Na konci kurzu radiovlnného liftingu však bude účinek pozorován po dobu šesti měsíců a od SMAS-terapie - 1,5-2 roky.
  • Věkové omezení. Radiovlnný lifting lze použít od 18 let věku, smas-lifting se doporučuje po 35. roce věku.
  • Ceny. Můžete si spočítat cenu za kurz terapie a jedno sezení.

Je důležité mít na paměti, že

Při výběru mezi SMAS liftingem a RF liftingem je třeba zvážit nejen typ zákroku, ale také kvalifikaci lékaře, rozpočet a individuální vlastnosti a potřeby pleti. Konzultace se zkušeným estetickým chirurgem je klíčovým krokem k určení pro vás nejlepšího postupu.

A také je třeba si uvědomit, že RF lifting je "měkčí" metoda a účinku se dosahuje postupněji vzhledem k počtu procedur, přirozeněji, s menším zatížením organismu. Smas-lifting je kardinálnější a "tvrdší" metoda - provádí se v rámci jednoho zákroku a nedoporučuje se jej opakovat častěji než za 18 měsíců.

Závěr

SMAS-lifting a RF-lifting jsou dvě moderní a účinné metody boje proti známkám stárnutí pleti a udržení její mladistvosti. Volba mezi nimi závisí na vašich osobních preferencích, očekáváních a individuálních vlastnostech vaší pleti. Rozhodnutí by mělo být učiněno ve spolupráci se zkušeným estetickým chirurgem, který vám pomůže určit nejlepší plán postupu k dosažení požadovaných výsledků. Bez ohledu na volbu nabízejí obě metody možnost vypadat mladší a svěžejší, což vám dodá sebedůvěru a radost z vašeho vzhledu.